Vidmo na Kunove.

Autor: Milan Removčík | 17.12.2015 o 20:25 | Karma článku: 5,54 | Prečítané:  477x

         Uprostred turistickej sezóny bývajú v pláne tie väčšie kopce, no a na záver prídu na rad aj tie menšie. Práve takýmto je aj Kunovo, nachádzajúce sa na okraji hrebeňa Veľkého Choča.

Aby sme to nemali také ľahké, vyberáme sa na tento kopec priamo z Dolného Kubína na mikulášsku nedeľu. Hneď na začiatku nás čaká strmé stúpanie popod lyžiarsky vlek, ktorý už nie je roky v prevádzke aj keď býva dostatok snehu. Že vraj toto lyžiarske stredisko potopila atraktívnejšia Kubínska hoľa. Možno by sa Kuzmínovo dalo zatraktívniť vybudovaním nejakej rozhľadne namiesto bývalého vysielača MMDS, ktorý teraz slúži len mobilnému operátorovi. No ale to by namiesto vleku musela byť sedačková lanovka, aby sa dala využívať aj v lete. A hlavne nezabudnúť postaviť hore krčmu.

 

Pre nás však nie je problém zdolať tento kopec aj bez lanovky a o chvíľu sa už otvárajú prvé výhľady.

Skôr než sa dostaneme na úpätie Kunova, treba nám zdolať ešte niekoľko kopcov, ktoré som kedysi nazval Jasenovská pahorkatina.

Tu už sa prehupneme na Liptov a o chvíľu sa pustíme na samotné Kunovo. Nevedie tam žiadna značka, treba sa len nasmerovať na skalnatý hrebeň otočený k Valašskej Dubovej.

Vrchol Kunova vo výške 937 m.

Dolný Kubín s Jasenovským bralom.

 

Jasenová.

 

Na prízemnom oblaku sa dalo spozorovať aj vidmo.

Keď zlezieme dolu zo skál, lesom sa presunieme do oblasti niekoľkých menších jaskýň. Najznámejšia z kníh je Kostrmanka, v ktorej sa údajne ukrýval staviteľ jasenovského kostola. Myslel si totiž, že ho postavil nakrivo. Z fotografie môžete posúdiť, či to je pravda.Do tejto jaskyne však nejdeme a nazrieme kúsok do inej, jaskyne v jazvinách. Potom nám už zostane len cesta do Vyšného Kubína.

Kubínska hoľa.

 

Rozsutec.

 

Vyšný Kubín so skalkami.

 

Vynovený kaštieľ Kubínyovcov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?