Jarné oslobodenie.

Autor: Milan Removčík | 13.4.2017 o 5:02 | Karma článku: 4,83 | Prečítané:  267x

      Oravskí turisti poriadajú každoročne na jar Výstup oslobodenia na Choč, na počesť oslobodenia Dolného Kubína Sovietskou armádou.

Mne to zároveň pripadá aj, že sa oslobodím od gaučovej politiky a konečne vyjdem na nejaký poriadny kopec. V zime chodím totiž iba po okolitej pahorkatine.

Na druhú aprílovú nedeľu sme sa najprv podviezli autobusom do Dubovej a potom už pokračovali po svojich. Aj keď haluxy ešte nemáme dobre rozchodené, išlo to celkom dobre, lebo spočiatku snehu nebolo a mačky zostali v batohu. Až tesne pod poľanou sa niečo zabelelo a bol to ozaj ten oný pozostatok zimy.

I keď na poľane bolo krásne slnečno, okolo vrcholu sa hromadili mraky a už som tušil, že dlhé sklo dnes moc nevyužijem. No znovuvybratú zimnú bundu som aj tak natisol do malého ruksaka. Postupne nác pribúdalo a niektorí už išli aj oproti.

Ani na vrchole sa nedali stavať snehuliaci a po starom snehu nezostalo ani stopy, aj keď som mal naň nachystané úplne nové mačky. Pritom na Jozefa ho bolo aj na zimnú olympiádu. Na chodníku bolo len blato z topiaceho sa aprílového snehu. Čižmy by boli asi potrebnejšie.

Leštiny

Kúsok Kubína

Zahmlený Rozsutec

Spätný pohľad na poľanu

Kúsok Ružomberka

Oba Kubíny

Dolný Kubín

Jasenová

Vyšný Kubín

Liptovská Mara

Zostáva sa len zbaliť a ísť dolu, lebo večne tu byť nemôžeme.

Šafran albín

Deväťsil

Pokus o nájdenie Kostrmanky

Zubačka

Skalky

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Potrebujete liek? e-Zdravie môže výdaj skomplikovať

Čítačku kariet, ktorú potrebujú, aby sa pripojili do elektronického systému receptov, stále nemá 40 percent lekárnikov. Termíny už tlačia.


Už ste čítali?